asd
asd
 

İngilizce Programı
İngilizce Programı

    Araştırmalar insan beyninin 6 yaşına kadar tüm önemli gelişmesini tamamladığını kanıtlamıştır. Çocuğun beyni, hayatının ilk 6 yılında gerçekleri ve bilgileri alır ve bunları hafızasında depolar.Çocuğun beyni,uygun bilgi sağlanarak geliştirilebilir. Bir veya daha fazla dili çocuk 3 ya da daha erken yaşta öğrenebilir.Doğru bir metotla sunulduğu takdirde yabancı dil öğrenimine ne kadar erken yaşta başlanırsa, öğrenme o kadar kolay ve doğal olur. Erken yaşta İngilizce öğrenimi, çocuğun okulda İngilizce derslerinde başarılı olmasına yardım edeceği gibi çocuğun dil öğrenmekten de zevk almasını da sağlayacaktır.

   Çocukların çok kolay bir şekilde dil öğrenebilme yetenekleri çoğu kişinin dikkatini çekmiştir. Niçin çocuklar kolay bir şekilde dil öğrenme yeteneğine sahiptirler Çocuklar için 0-5 yaş arası dönem yabancı dil öğrenme açısından hayati öneme sahiptir. Doğumdan itibaren 5 yaşına kadar çocuğun beynindeki Nörofizyolojik mekanizma çok faaldir ve bu mekanizmanın yardımıyla dil otomatik olarak beyne kaydedilmektedir. Çocuk duyduklarını adeta bir kasete kaydedercesine beynine kaydetmektedir. Bu dönemden sonra bu mekanizma özelliğini kaybetmekte ve kayıt özelliği sona ermektedir.

 

   Bu nedenle programımız içerisinde ingilizce eğitime çok büyük bir önem verilmektedir.          İngilizce ;  kelimeler ve cümle kalıpları hikayeler, dramatizasyon, şarkılar, oyunlar ve hareketli aktivitelerle öğretilir. Dil programımızdaki belirli fiziksel gelişim amaçları, hareketli aktiviteler ile uygulanır. Bu yüzden çocuklarımız İngilizce yi öğrenirken ve pekiştirirken, aynı zamanda fiziksel ve sosyal becerilerini de geliştirirler.  “Gramer”, “listening”,” circle time”, “fun with games”, “songs and poems”, “story time” vb. Başlıklarla çeşitli etkinlikler planlanarak alanında uzman öğretmenler tarafından çocuklara sunulur.

  
   
   
   
   Çınar Mahallesi Hafız İsa Sok. No.3, İdealtepe Maltepe / İSTANBUL TEL : 0216 489 15 50 - 0530 826 05 56
Korel Web Dizayn